Buldan Güncel Haberler

Kocaeli’de karısını öldüren eş: Bize büyü yaptılar

Kocaeli’de eşini sırtından bıçaklayarak öldüren sanığın sözleri şok etti. Sanık Hacı P., “Bize büyü yaptılar. Kendimi de öldüreceğim. Asılmak istiyorum.” dedi.

Kocaeli’de karısını öldüren eş: Bize büyü yaptılar
7 views
01 Mart 2023 - 3:10

Kocaeli’nin İzmit ilçesi Erenler Mahallesi Kamer Sokak’taki evde 30 Mart 2022 tarihinde yaşanan olayda , Hacı P. isimli şahıs, tartıştığı eşi Ayşe P.’yi sırtından bıçaklayarak yaraladıktan sonra 5 yaşındaki çocuğunu da yanına alarak kayıplara karışmıştı.

Koca tutuklandı

Ayşe P. kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş, şüpheli koca ise Sakarya’da gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Kocaeli'de karısını öldüren eş: Bize büyü yaptılar

“Hacı bana, ‘Ayşe’ye cinler musallat olmuş’ derdi”

Olayla ilgili duruşma 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam etti. Duruşmaya tutuklu sanık Hacı P., öldürülen Ayşe P.’nin ailesi, taraf avukatları ve tanıklar katıldı.

Gelen belgelerin zapta geçirilmesinin ardından duruşmada tanık olarak dinlenen Koray İ. şöyle konuştu:

“Hacı aile dostumuzdur. Hacı eşinin psikolojik sorunları olduğunu söyleyerek benden yardım isterdi. Hacı eşini hastaneye götürmek istiyordu ancak Ayşe kabul etmiyordu. Hacı bana, ‘Ayşe’ye cinler musallat olmuş’ derdi. Ayşe, Hacı’ya küfrederek, ‘Neden aile sorunlarımızı başkalarına anlatıyorsun’ diyordu. Hacı ise ‘Seni hastaneye götürmek istiyorum ancak sen kabul etmeyince eşimizden, dostumuzdan yardım istiyorum’ diyordu. Ayşe’nin Hacı’ya karşı saldırgan davranışları oluyordu. Daha önce bana da üç harfliler musallat olmuş, Hacı yardımcı olmuştu. Ayşe’ye, ‘Benim başıma geldi, sana yardımcı olalım’ dediğimde kızıyordu.”

Kocaeli'de karısını öldüren eş: Bize büyü yaptılar

“Ayşe büyü işleriyle uğraşıyordu, muskaları vardı”

Sanığın ve maktulün sürekli kavga ettiklerini söyleyen sanığın ablası Sultan A. ise şu ifadeleri kullandı:

“Ayşe büyü işleriyle uğraşıyordu, muskaları vardı. Birden kendini kaybediyor, çıldırıyordu. Bir keresinde kaynar çaydanlığı eşinin üstüne atıyordu, zor tuttum. Başka bir gün ise engelli oğlumu bıçakla tehdit ettiğini duydum. Bunun üzerine evimden gitmelerini istedim.”

Kocaeli'de karısını öldüren eş: Bize büyü yaptılar

“Ayşe bana, ‘Hacı’yı eş olarak değil domuz olarak görüyorum’ dedi”

Ayşe’nin çok geçimsiz olduğunu söyleyen sanığın ablası Nazlı İ. de şöyle konuştu:

“Ayşe balkona çıkar, ‘Sana karılık yapmayacağım, başkalarına yapacağım’ diye bağırırdı. Tüm mahalle kardeşimin çektiklerine şahittir. Ayşe bir keresinde mutfaktan bıçak alıp, ‘Seni öldüreceğim’ diyerek Hacı’nın üstüne saldırdı. Ayşe bana, ‘Ben Hacı’yı eş olarak değil domuz olarak görüyorum’ diyerek hocaya gitmek istediğini söyledi. Hacı ve Ayşe birlikte hocaya gittiler. Hoca, ikisine üç harflilerin musallat olduğunu söylemiş.”

“Eşimin yaşayıp yaşamadığını bilmiyorum”

Geçen celse eşini bıçakladığını hatırlamadığını söyleyen Hacı P. bugünkü savunmasında ise, “Asılmak istiyorum. Eşimin yaşayıp yaşamadığını bilmiyorum. Adapazarı’na gidip bakmak istiyorum. Sonra kendimi öldüreceğim. Bize büyü yapıldı” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına ve eksikliklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Kocaeli'de karısını öldüren eş: Bize büyü yaptılar

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

yeninesilyazilimsehirtvgazetesehirDenizli Büyükşehir HaberDenizli Pamukkale HaberDenizli Merkezefendi Haber